خبر - تكواندو

پنجشنبه 3 خرداد 1397-11:49

کد مطلب:39708

نویسنده:.تکواندوی ITF در مسیر جهانی شدن

پس از آنکه تکواندو ITF ایران بدون هیچ گونه حمایتی توانست در بیستمین دوره بازیهای جهانی کره (شهریورماه ۹۶) که با حضور 90 کشور و سطح بالایی برگزار شد به مقام سوم جهان دست یابد، تیم شایسته کشورمان علیرغم فرصت کم و حواشی بسیار پا در میدان مسابقات آسیایی مغولستان گذاشت و با کسب دو مدال نقره انفرادی و5 مدال برنز در بخش مبارزات تیمی عنوان سوم تیمی آسیا را کسب و جایگاه خود را بعنوان یکی از قدرت های آی تی اف اثبات نمود.
تکواندوی ITF در مسیر جهانی شدن

<div >

به گزارش "ورزش جوان"، تکواندو آی تی اف یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین رشته های رزمی جهان می باشد که در ایران نیز با همت، تلاش و پشتکار مربیان و قهرمانان این رشته و حمایت جناب دکتر فدا حسین مالکی در میان  کشورهای صاحب نام و با پیشینه بسیار بعنوان یکی از قدرت های نو ظهور در جهان مورد توجه و احترام قرار گرفته است.


اما علیرغم رشد روزافزون تکواندو آی تی اف در جهان و پتانسیل بالای آن در ایران آن طور که باید و شاید در میان رشته های ورزشی و هوادارانش دیده نشده و مورد بی مهری و کم توجهی قرارگرفته است.

 


با توجه به حضور شایسته تکواندو آی تی اف در مسابقات جهانی و اتفاقات و تغییرات سیاسی در میان دو کره (زادگاه و پایگاه دو تکواندو ITF و WTF) همچنین توجه ویژه کمیته بین المللی المپیک، زمان آن شده که تکواندو آی تی اف در ایران جایگاه خود را پیدا کند و از سوی مسولان و دست اندرکاران کشور بعنوان یک انجمن مستقل تائید و حمایت گردد تا همانگونه که بارها توانسته پرچم مقدس کشورمان را به احتراز درآورد شاهد کسب افتخار و سربلندی روزافزون ایران اسلامی باشیم و از عنوان خود دفاع کند.


تیم شرکت کننده در مسابقات آسیایی مغولستان (۱۷ تا ۲۵ اردیبهشت ۹۷) که توانستند با مقام سومی برای کشور عزیزمان افتخار کسب کنند عبارتند از:
مهرداد خرم (سرپرست)، حسین سجده (داور)، مهران نصر نصر آبادی (سرمربی)، نصیر فرازنده مهر (مربی)، امین شریفی (مربی بدنساز).


کسب عنوان سوم در مبارزات تیمی و کسب مدال برنز توسط:
احسان امینی، فرهاد نصرآزادانی، حسام الدین لطفی، سعید روزبهانی، ابراهیم گلخنی، محمد امامی


کسب دو مدال نقره درمبارزات انفرادی توسط:
احسان امینی و فرهاد نصرآزادانی
و همچنین شرکت کنندگان بخش تول (فرم) : امید مصفا و ناصر جعفری

 

کلمات کلیدی:itfتکواندورزمی

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نام:
ایمیل: