خبر - هندبال

پنجشنبه 20 خرداد 1395-14:38

کد مطلب:25164

نویسنده:حسین پنبه کارروزهای خاکستری هندبال استان قزوین!

ورزش جوان/سعید رسولی: هندبال قزوین که روزگاری با کاسپین در لیگ برتر آقایی می‌کرد باوجود انحلال این تیم هنوز یادگاران کاسپین را در تیم‌های دیگر می‌بیند.
روزهای خاکستری هندبال استان قزوین!

ورزش جوان/سعید رسولی: هندبال قزوین که روزگاری با کاسپین در لیگ برتر آقایی می‌کرد باوجود انحلال این تیم هنوز یادگاران کاسپین را در تیم‌های دیگر می‌بیند.

هندبال قزوین که روزگاری با کاسپین در لیگ برتر آقایی می‌کرد باوجود انحلال این تیم هنوز یادگاران کاسپین را در تیم‌های دیگر می‌بیند.

یکی از همین یادگاران کاسپین در چهارچوب دروازه این تیم کسی نیست جز «کیانوش پالاد» که از دروازه نفت و گازگچساران حراست می‌کند.

پالاد که متولد سال 68 است از سال 77 وارد هندبال شده و از طرفی هم از مقطع ابتدایی در نونهالان حضورداشته و مسابقات کشوری و آموزشگاهی را تجربه کرده تا این‌که پایش به تیم ملی نوجوانان و جوانان باز شد.

اما سنگربان قزوینی گچسارانی‌ها از سال 85 وارد رده سنی بزرگسالان شده و پس از حضور در دسته یک چهارمین سال حضورش در لیگ برتر را پشت سرگذاشت چراکه 2 سال طی سال‌های 90 و 91 و 2 سال اخیر هم با نفت و گازگچساران در لیگ برتر حضورداشته است.

البته وی یک دوره هم در صبای قم حضورداشته و در مسابقات دانشجویان سراسرکشور هم تیم اردبیل را همراهی کرده است.

این اواخر هم پالاد از سوی کادرفنی تیم ملی بزرگسالان به اردوی آماده سازی این تیم دعوت شد تا شانس خود را برای پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی بزرگسالان امتحان کند.

پس از دعوت وی به تیم ملی بزرگسالان سراغی از وی گرفتیم تا نظراتش را پیرامون این اردو و لیگی که گذشت و نیز هندبال قزوین جویاشویم.

چه شد که سر از هندبال درآوردید؟

تنها برحسب یک اتفاق بو،د چراکه پدرم خودش فوتبالیست بود و اصرارداشت من هم مانند او فوتبالیست شوم ولی خاطرم هست که یک معلم ورزش به نام «سید محسن حسینی» داشتیم که مرا به حضور در هندبال ترغیب کرد که در بدوکار هم زمانی که چهارم،پنجم ابتدایی بودم در تیم شهر حضوریافتم و اینگونه پایم به سالن هندبال بازشد.

درباره دعوت به تیم ملی توضیح دهید و این‌که قبلاً هم سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشتید؟

طی سال‌های 85-84 به اردوی تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان دعوت شدم، ضمن این‌که در سال 87 هم جز نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی نوجوانان بودم و از طرفی هم قبلا اردوی این تیم طوری بود که نفرات دعوت شده برای 5 سال در لیست بودند و امسال هم پس از بازی‌هایی که با نفت و گازگچساران در لیگ برتر داشتم کادرفنی تشخیص داد تا به این اردو دعوت شوم.

این اردو از چه تاریخی شروع شده و تاچه زمانی ادامه دارد و تیم ملی خود را برای چه مسابقاتی آماده می‌کند؟

اولین اردو از دهه اول تیرماه آغازمی شود، چراکه ما 2 اردو برای تورنمنت قطرداریم که پس از آن برای تورنمنت هلند آماده می‌شویم ضمن این‌که اگر بتوانیم وایت کارت جهانی را بگیریم که یک سهمیه است، زمستان در جام جهانی حاضرمی شویم.

وضعیت هندبال قزوین را پس از انحلال کاسپین و نبود تیمی از این استان در لیگ برتر چگونه می‌بینید؟

هندبال قزوین پس از سال‌های 91-90 که با کاسپین در لیگ برتربود دچار افت محسوسی شد که این هم به مدیریت نامناسب و مشکلات مالی برمی گردد تاجایی که هنوز باشگاه کاسپین

 50 درصد از قرارداد بازیکنان را نداده است و درواقع افراد هیأت دیگر برای هندبال کارنمی کنند که به همین علت هم داوران و مربیان و بازیکنان دیگر سمت هیأت نمی‌روند و به جای این‌که در همه رده‌ها تیمداری کنیم اکنون و با وعده‌های مسئولان تنها در نونهالان و نوجوانان آن هم به همت بخش خصوصی فعال هستیم.

امکانات برای هندبال استان  فراهم است؟

باید قبول کنیم که هندبال در مقایسه با فوتبال، والیبال و بسکتبال از اقبال کمتری برخوردار است و در بین المللی هم نتایج این رشته ضعیف تر از این رشته‌ها بوده است و اسپانسر و پول هم به این قضیه دامن زده است ولی با این وجود می‌توانیم با امکانات حال حاضر قزوین در لیگ برتر حاضر شویم.

چه خواسته‌ای از مسئولان ورزش قزوین دارید؟

اکنون در هندبال قزوین دو دستگی ایجادشده که امیدوارم این 2 دستگی ازبین برود. حامیان و منتقدان هیأت هندبال قزوین (که تعداد منتقدان بیشتراست و آنها خواستار پیشرفت هندبال هستند) باعث شکاف در این رشته در قزوین شده اند که امیدوارم مسئولان جلسه‌ای بگذارند و مشکلات را برطرف کنند و این 2 گروه باهم آشتی کنند تا شاهد بازگشت هندبال قزوین به اوج باشیم.

الگوی هندبالی شما چه کسی است؟

من بازی رسول دهقان دروازه بان سابق فولادمبارکه سپاهان و تیم ملی را بسیارمی پسندم.

سقف آرزوهای شما در هندبال کجاست؟

من در هندبال اشباع نشده ام و باوجود فرارسیدن دوران خدمت سربازی ام امیدوارم همین روال را ادامه دهم و باتوجه به کسب سهمیه جام باشگاه‌های آسیا از سوی نفت و گازگچساران با این تیم برج 10-9 در این رقابت‌ها حضورپیداکنم.

این فصل برای شما با نفت و گازگچساران چگونه گذشت؟

تیم ما در این فصل فراز و نشیب زیادی داشت و هیچ کس هم از تیم ما توقع نداشت و از طرفی هم اکثر بازیکنان این تیم بومی بودند و تنها من بازیکن غیربومی این تیم محسوب می‌شدم که با این تفاصیل نایب قهرمانی راضی‌کننده بود.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نام:
ایمیل: